www.yaslav.mksat.net

yaslav@mksat.net

       Рус   Укр   Eng

Екранар

Екранар – засіб блокування або польового електромагнітного (ЕМ) ізолювання любих електронних пристроїв. Флешки і вінчестери з важливими даними будуть захищені від дистанційного зчитування і затирання інформації, від виведення з ладу мікросхем пристроїв. .

Важливим є щоб в побутових пристроях не було подвійних технологій зі шпигунськими закладками. Недоторканість особистого життя захищається державою - стаття 31 Конституції..



Екранар – застосовується в галузях безпеки, зв'язку, медицині, військовій справі, різних технологіях. Найбільш відоме використання чохлів для захисту мобільників. То навіщо потрібен відносно новий товар? .

Чи можем ми довіряти сучасній імпортній техніці зв’язку, коли розробники пристрою десь в Європі, а виробництво в Китаї? Якщо врахувати ігнорування східними виробниками патентного законодавства, то відповідь очевидна – можливі будь-які модифікації пристроїв. Тобто пристрої можуть мати непередбачені конструкцією чи схемою вставки і закладки сумнівного призначення. Ніхто не провіряє залиті в компаунд мікро- і наносхеми. Наприклад, відомий випадок з поставкою утюгів з Китаю, коли при зважуванні партії виявили лишню вагу. Виявилось, що виробник добавив мікросхему зв’язку по вайфай з сервісними центрами. Чи може зловмисник скористатись телефоном з вийнятою батарейкою? Так як в мобільнику з вийнятою батареєю зберігаються дані, номера телефонів і таке інше, то в ньому є енергонезалежна пам’ять. Якщо при вийнятій батареї часи в мобільнику показують правильний час, то в ньому є мікросхема таймера яка працює від автономного живленням (час може надсилати оператор). Сама схема телефону з причин наявності конденсаторів зберігає деякий час низьковольтний заряд. Навіть звичайний тестер міряє в мобільнику мілівольти відразу після зняття батареї. Таким чином теоретично можливий запис розмови. Крім того, радіоканал реагує навіть після виключення живлення. Тобто на виключений пристрій можна вплинути імпульсним або резонансним електромагнітним сигналом, який збуджує коливальний контур з випроміненням сигналу у відповідь. На цьому принципі засновані шукачі передавачів. Ми можемо послати радіохвилю відповідної частоти і получити у відповідь сигнал, за яким визначається наявність пристрою і його модель. Але іншу інформацію (таку як номер телефону, IMSI, IMEI, ICCID) з телефону получити неможливо без включення його живлення хоча б на частину схеми. Деякі моделі телефонів можуть мати засоби самовключення (в режимі «Будильник»). Висновок. Щоб гарантовано забезпечити приватність особистого життя слід екранувати засіб зв’язку. .

 




©2004 Яслав