www.yaslav.mksat.net

yaslav@mksat.net

       Рус   Укр   Eng

Справжність в додатках

Справжність в додатках становить інтерес для нумізматики, живопису, в музейній роботі, історичній текстології, копірайтному аналізі і криміналістиці.


Парадокси справжності

Найпростіший парадокс. Щоб визначити справжність предмету, потрібен експерт №1, щоб визначити справжність експерта №1, потрібен експерт №2 і т.д. Цей парадокс виявляє дві сторони процесу експертизи: професіоналізм і об’єктивність. У експерта не повинно бути зацікавленості у певному результаті. Тому експертизу довіряють декільком незалежним експертам. У судову практику експерт-криміналіст виступає в суді як свідок і може нести кримінальну відповідальність за дачу неправдивих висновків.


Вивчення справжності методами математичної статистики

Піонером у застосуванні математичних методів у визначенні достовірності текстів можна вважати відомого російського вченого початку XX століття Морозова Н.А. Визначення справжності об'єкта проводиться на підставі чисельного порівняння ознак. Найчастіше цей метод застосовують при оцінках дорогих предметів живопису або історичних експонатів. При цьому використовується релевантність ознак і корельованість компонентів оригіналу і підробки. Не слід вважати, що математика замінить експерта. Випробувана розробка дозволить експертові перевіряти важливість чинників, закладених в математичній моделі.

 


Методи міфоісторичної справжності

Використовуються методи кримінології, формалізований операторами дискретної алгебри. Найбільш вражаючі результати отримуються при зіставленні міфоісторичних копій з пов'язаними з ними географічними ареалами. Наприклад, міф про Ахілла підтверджується формою півострова Тендра. За міфом саме ці місця були батьківщиною Ахілла. Ахілл загинув від стріли, що потрапила йому в п'яту. Як видно з порівняння, півострів має вигляд ноги, а коса острова Довгий - форму стріли. В даному випадку справжність міфу має топонімічне підтвердження. Як би ми не захоплювалися віртуозністю комп'ютерних технологій, постановку задачі проте робить історик. Представлені вище результати формулювалися на основі припущень з книги "Бус-Троянь-Русь" Водніци А.С.

Образи Кібели-Деметри і Геракла на карті місцевості міста Миколаєва. Зображення древніх богів виявлено на плитах Михайлівського собору і в Печерській лаврі. До теперішнього часу ці плити є історичною загадкою. Це змінює уявлення про генезис язичницьких грецьких культів, яким передувала доба скіфських уявлень про Матір богів і землі, і про божественного героя.

 

©2012 Яслав