www.yaslav.mksat.net

yaslav@mksat.net

       Рус   Укр   Eng

Література

Франко І.Я. Мисленними стежками. - Миколаїв: Видавництво Яслав. – 2014. – 31с.



Сучасний Франко і його актуальні твори як джерело цивілізованості народу. Вихід книги присвячений 158-річниці з Дня народження поета 27 серпня 2014 р. Книга адресована громадянам нашої країни які цінять свою культуру, які закохані в поезію, які хочуть пити натхнення від українських і світових джерел. Вибрані і неопубліковані твори поета і дискусія на тему про відношення до релігії, до таємних общин, до революційності. .


Шевченко Т.Г. Алмаз захований. - Миколаїв: Видавництво Яслав. – 2014. – 31с. Вибрані твори у виконанні відомих сучасників - Богдана Ступки, Анатолія Паламаренка і Андрія Шевченка. Вихід книги присвячений 200-річниці з Дня народження поета 9 березня 2014 р. Спресованість поезії Шевченка в одному творі, в одному вірші – це віднайшли майстри слова. . .


Яворницький Д.І. Історія запорізьких козаків. Третій том (скорочено) - Миколаїв: Видавництво Яслав. – 2013. – 140с.Третій том присвячений драматичному періоду в історії України (1686-1734). Описується участь запорожців в російсько-турецькій війні і Північній війні. Розповідається про перехід частини запорожців на сторону Карла XII, розгром російськими військами Запорізької Січі і відступ запорожців до Кримського ханства, життя і побут запорожців в Олешківській, Чортомлинській і Каменській січах, повернення запорожців на Україну і заснування в урочищі Базавлук над Дніпром Нової Січі. Нове прочитання твору як заповіт історика нащадкам про помилки, в результаті яких Україна позбулася незалежності в часи Мазепи. Цк перше оцифроване видання з фотокопій першого видання 1897 року. .


Січко С. Моя педагогічна симфонія. – Миколаїв: Видавництво Яслав, 2014, - 364с. Книга народного учителя України, директора Миколаївського муніципального колегіуму Сергія Михайловича Січка має велику цінність через те, що автор сам є творцем цього колегіуму. Під його керівництвом він увійшов до списку 100 кращих шкіл України, а ім’я Сергія Січка заслужено внесене до списку 100 кращих керівників шкіл України. Автор зібрав до книги не лише власні напрацювання, але і золоті крупинки досвіду колег, які працюють поряд. Особливості навчального закладу полягають у тому, що тут забезпечується академічна та практична природничо-математична та суспільно-гуманітарна підготовка учнів, які під час навчання дивним чином зростають духовно, у результаті чого звичайні діти стають здібними, талановитими і, певною мірою, геніальними – переможцями багатьох міжнародних олімпіад. Педагогічний колектив колегіуму живе у творчому захваті, який автор намагається передати в першу чергу керівникам шкіл, педагогам, а також студентам педагогічних вузів і молоді. А за великим рахунком, тим особистостям, які шукають нестандартні підходи до виховання і навчання підростаючого покоління .


Проблема безпеки є чи не найгострішою на Україні, бо саме наш народ переніс тягар світових катастроф – Велику Вітчизняну Війну і планетарну технічну аварію на Чорнобильській АЕС. Книга разрахована на широкий загал спеціалістів і зацікавлених читачів. В хронологічному довіднику автор постарався привести основні документи, факти, події, які сталися в історії світу та України. Автор прослідкував напрями державної політики, діяльності державних органів по захисту життя і здоров’я, честі і гідності, недоторканості і безпеки Людини, які визнаються в Україні як найвища соціальна цінність. Автор довідника – Пилипчук О.О., дослідник історії Великої Вітчизняної Війни, ветеран, учасник бойових дій. .


В книге рассматривается подлинность ряда мифологических и летописных текстов, относящихся к истории периода до древнекиевской Руси. В свободном повествовании рассмотрен вопрос подлинности и историчности "Слова о полку Игоревом",легенд о Кие,об апостоле Андрее и др. Парадокс, но мы больше знаем о египетской и греческой истории, чем о своей славянской. Притом, что эти истории древнее, а славянская существовала в народном поверье еще до XVII века. .


Петров А.С. Проблемы современного естествознания и ядерная безопасность. Корабельные инженеры. - Николаев: Издательство “Яслав”, 2011.- 38 с. Специлист по модернизации кораблей военно-морского флота аналиизирует научные основы ядерной энергетики, которая сделала свои шаги в судостроение - это и атомный ледокольный флот, подводный флот, автономные авианосцы. Вопрос ядерной безопасности рассмотрен с точки зрения общих принципов современного естествознания - енергетики ядерного расщепления и синтеза, космогонии и астрофизики. Свое видение автор обосновывает общностью и целостностью науки. Уделено внимание современному изучению периодического закона таблицы Менделеева. Автор отстаивает особую точку зрения на исследование трансурановых елементов и реальное их использование в ядерных реакторах. Для специалистов по экологии, физической безопасности ядерных объектов, всех кто интересуется естествознанием и энергетикой. .


В издательстве Яслав вышла книга журналиста Косарева А.И. «Паруса судьбы». Это повесть о Борисе Ивановиче Кириченко - многолетнем директоре Николаевской областной станции юных техников, замечательном педагоге, яхтсмене и человеке, прошедшем фронтовыми дорогами от предгорий Кавказа, брал штурмом Севастополь, изгонял фашистских захватчиков из Советской Прибалтики. В войну ушел из оккупированного Николаева и вернулся в родной город солдатом освободителем. Сюжет книги написан по воспоминаниям Кириченко Б.И. и содержит подробности жизни города Николаева. Детально излагается участие бойца-связиста в военной кампании за освобождение Кавказа. .


Стаття Вернадського В.І. "Про науковий світогляд" надрукована у журналі Вопросы философии и психологии (№65,1902). Робота актуальна з огляду на сучасний регресивний стан науки. Такі періоди в науці спостерігалися і в давні часи. Вчений знаходить причину в зменшенні волі до пізнання, в зміні психології народу: “науковий світогляд підтримується і не гине тільки завдяки свідомим проявам зусилля, волі. Він завмирає і поглинається чужими входженнями, як тільки послаблюється це живодайне зусилля, що проникає в нього”. На рубежі 19-20 віків наука і релігія помінялися місцями - і вже наука стала перешкодою до релігійного світосприйняття. Автор критикує войовничий атеїзм і істину ставить вище наукового світогляду - вони не тотожні. Так само, своїми шляхами, до істини може привести і філософія, і релігія. Дарвінізм, як основа індивідуалізму, і марксизм, як класова теорія, завоювали уми витіснивши релігійне почуття. Це стало причиною драматичної історії 20-го століття. Заміна релігії наукою, для Вернадського означає зникнення частини особистості і така заміна, на жаль, відбулася і наслідки цього ми спостерігаємо і переживаємо зараз. Вернадський робить висновок про активну роль свідомості як геологічного фактора, бо наука стає головним інструментом. .

.

.


Автор – Пилипчук О.О., дослідник історії Великої Вітчизняної Війни, ветеран, учасник бойових дій. Архівні матеріали про Ольшанський десант на 2016 рік. .


Хлєбніков В. Сіяч очей. - Миколаїв: Видавництво “Яслав”, 2012.- 38 с. Хлєбнікова називають поетом для поетів. В радянські часи його не проходили в школі, хоча майже половина поетів СРСР вважали його своїм вчителем. Цей збірник ставить за мету відкрити поета для сучасних людей. З точки зору літератури поетичним творам властива ієрархічна чи інша сукупність смислів, які складають єдність замислу. Більшість творів В. Хлєбнікова це віршова експериментальна лабораторія, свого роду загадки для дорослих. Його твори характеризуються незакінченими формами, порушеннями художньої композиції. Лукавством буде ці проблеми виправдовувати модними течіями - футуризмом і символізмом. Але цю літературну “недбалість” йому вибачають за безпосередність, за понадлітературний зір. Це мисленне бачення і стало його спокусою, його драмою і трагедією того часу - в падінні всіх і всього шукати врозумління. .


Марченко В.А. Гнет. - Николаев: Издательство Яслав, 2016. - 88 с. На примере одной украинской семьи автор описывает исторические события, обусловленные политическими обстоятельствами: репрессии на селе 20-30-х годов ХХ столетия во время коллективизации, раскулачивания, ужасный голод 1932-1933 годов, 1946-1947 годов, военная мясорубка с тысячами невинных и ненужных жертв во время Великой Отечественной войны. С документальной точностью в книге приводятся свидетельства о тяжелой, рабской жизни простого украинского крестьянина на Николаевщине в 30-50-е годы прошлого столетия. Книга рассчитана на всех, кого интересует история родного края, судьбы конкретных людей, которые, несмотря на страшные времена, не забыли, что они украинцы. .


Календар - Українське кіно. .

Наверх ©2004 Яслав